Zdravím všechny u prvního zářijového článku! Dneska to bude recenze, kterou Vám tak trochu dlužím, slavnou Mask Of Magnaminty z Lushe jsem si koupila už v květnu. Jak jsem psala v tomhle článku, kvůli líbivějšímu složení jsem si vybrala její samo-konzervační verzi. Zpětně si ale říkám, že jsem si radši měla vzít tu klasickou, na paraben se vykašlat a... vezmu to od začátku. :-)
Lush Mask Of Magnaminty |
Lush Mask Of Magnaminty (100 ml, cena: 195 Kč)
Masku koupíte v typickém černém plastovém kelímku se šroubovacím víčkem, já jsem pro začátek vzala menší balení, k dostání je ale taky 250 ml piksla. Obal pochází ze 100% recyklovaného materiálu, za to Lush určitě získá fůru plusových bodů.
Detail spodní strany víčka |
Hned po otevření kelímku jsem pochopila, že tady se s mátou rozhodně nešetřilo, maska velmi výrazně bylinkově a tak trochu sladce voní. Konzistence je pastovitá, s hrubými kousky něčeho (nejspíš fazolek adzuki a pupalkových semínek), spolehlivě zastoupí i pořádný peeling. Zelená barva masky je super věc, pokud chcete někoho vystrašit vzhledem à la Jožin z bažin. :-D
Ukázka konzistence |
Složení jsem si poctivě pročítala už v Lush obchůdku, na první místě trůní med, za ním kaolin, bentonitový gel, mastek, glycerin a plno přírodních ingrediencí: již zmíněné mleté fazolky adzuki, semena pupalky dvouleté, silice z máty peprné a aksamitníku, vanilkový extrakt, limonen, parfemace a chlorofylin. Klasická Mask Of Magnaminty má vyšší zastoupení kaolinu a bentonitového gelu proti medu než tato samo-konzervační, čímž si vysvětluju i to, že tahle při aplikaci na obličeji nikdy zcela nezaschne, vždycky zůstane trochu mokrá. A drží se pak pleti trochu jako vrstva lepidla. :-)
Složení masky |
Výrobce, nějaký Toni z Chorvatska, že zdravím! ;-) |
Masku jsem na sebe plácala dva měsíce jednou až dvakrát týdně. Podařilo se mi jí spotřebovat asi polovinu, než zplesnivěla. Sice měla uvedenou trvanlivost do 8.8.2015, ale už na začátku července jsem na ní našla hotovou plísňovou zahrádku. :-( A to jsem ji skladovala v chladné spíži. Jinak proti ní nemůžu nic moc namítat, na bylinkovou vůni jsem si snadno zvykla, to, že šla z obličeje hůř sundat dolů, jsem vyřešila tak, že jsem si s ní pokaždé udělala jakoby peeling a pořádně vše umyla vodou. Pleť jsem pak měla hebkou, póry viditelně stažené. Je pravda, že jsem ji používala jen na tvář, nikoliv na záda, i když tam se mi sem tam nějaký pupínek taky udělá. Dost možná bych ji rychleji vypotřebovala a nestihla by se zkazit... takhle mi ale dost pokazila mínění o značce Lush a vzala chuť do toho, abych od nich zkoušela nějaké další věci, bohužel.
Jaký máte na Lush názor Vy? Jste jeho fanoušci nebo Vás nechává úplně chladnými? :-)
Mějte se krásně,
Vaše Ilka